Kokia spirulinos nauda žmogui

Kokia spirulinos nauda žmogui

Kokia spirulinos nauda žmogui

Pasaulyje atlikti moksliniai tyrimai parodė, kad spirulina naikina daugelį virusų, kompensuoja vitaminų ir mineralinių medžiagų nepakankamumą. Taip pat, mažina riebalų kiekį kraujyje, profilaktiškai veikia prieš aterosklerozę, koronarinius susirgimus, anemiją. Pastebėta, kad šie dumbliai greitina žaizdų gijimą, skatina ląstelių atsinaujinimą ir regeneraciją, tai labai svarbu atsistatymui po įvairių traumų ir kitų susirgimų, stabdo senėjimo procesus.

Spirulinos biomasėje esančios medžiagos skatina ne tik organizmo regeneracinius, bet ir aeracinius procesus. Biomasė pasižymi enzimatiniu aktyvumu ir didina atsparumą prieš radiacinį apšvitinimą. Spirulina normalizuoja medžiagų apykaitos procesus, stiprina imuninę sistemą ir organizmo atsparumą, pasižymi antialerginiu, antioksidantiniu ir priešvėžiniu veikimu, iš organizmo šalina sunkiuosius metalus, toksinus, radionuklidus. Tyrimais nustatyta, kad Spirulinos priedai pasižymi gydomuoju, profilaktiniu ir probiotiniu veikimu, didina gyvybingumą ir aktyvumą. Spirulina rekomenduojama naudoti žmonėms turintiems didelius fizinius, psichologinius krūvius, po išsekimo, radiacijos.

Viename valgomajame šaukšte (7 g) džiovintos spirulinos yra: 20kcal / 85kj, 4,0 g baltymų, 0,5 g riebalų, 1,5 g angliavandenių, 0,3 g skaidulų, 95 mg kalio, 2,0 mg geležies, 1,0 mg vitamino C, 0,18 g druskos.

Spirulinos biomasėje yra absoliučiai visos maisto medžiagos, būtinos gyvybiniams procesams palaikyti. Kai kurių ypatingų medžiagų (bioprotektorių, biokorektorių, biostimuliatorių), kurių yra spirulinoje, nėra rasta jokiame kitame natūraliame produkte.

Kaip spirulina veikia mūsų organizmą

Spirulina subalansuoja žarnyno mikroflorą, intensyviai šalina iš organizmo nuodingąsias medžiagas, stiprina raumenis, gerina regėjimą, odą daro elastingesnę, stiprina plaukus, normalizuoja cholesterolio kiekį kraujyje, stimuliuoja medžiagų apykaitą, gerina kepenų veiklą, stiprina nervų sistemą. Spirulina labai tinkama vartoti po sunkių ligų, operacijų bei įvairių lėtinių ligų. Tai labai aktualu, kai tenka vartoti daug sintetinių gydomųjų preparatų.

Spirulinos sudėtyje esantis beta karotenas yra būtinas kiekvieno suaugusiojo regėjimo aštrumui palaikyti. Baltymai turi visą kompleksą aminorūgščių ir itin mažai riebalų. Tai puikus papildas paisantiems griežtos dietos ir nenorintiems pakenkti savo sveikatai. Joje esanti lengvai pasisavinama geležis praverčia sergantiesiems mažakraujyste ar turintiems polinkį į šią ligą.

Spirulinos produktai – ypatingas papildas pagyvenusiems žmonėms. Didelis kiekis beta karotino padeda išsaugoti regėjimo aštrumą, vitaminų B kompleksas – išlaikyti vidinę pusiausvyrą, o chlorofilo valomosios savybės mažina organizme susikaupusių toksinų poveikį

Spiruliną geriausiai vartoti dienos pradžioje, esant tuščiam skrandžiui. Spiruliną meduje ar skystą spiruliną negalima naudoti arbatos ar kavos saldinimui, jei vandens temperatūra yra aukštesnė nei 40 laipsnių. Patartina spirulinos produktų nevartoti vakare, nes ji veikia tonizuojančiai ir gali apsunkinti miegą. Džiovintą spiruliną galima vartoti labai įvairiai – tiesiog sukramtyti džiovintą lakštelį, pabarstyti ant maisto patiekalų, salotų, ar tiesiog ištirpinti vandenyje ir suvartoti dienos dozę iškart ar dienos bėgyje. 

Daugelis spirulinoje esančių medžiagų nėra tirpios vandenyje, todėl su šlapimu nepasišalina. Dėl šios priežasties nėra jokio skirtumo ar dienos dozę suvartosite iškart ar dienos bėgyje.

Geriausia kokybės prasme yra laikoma skysta spirulina. Skysta spirulina yra iki 10 kartų efektyvesnė nei apdorota, turinti visas spirulinos naudingas medžiagas. Tai yra šviežia spirulinos biomasė užkonservuota fruktozės pagalba. Fruktozė pasirinkta todėl, kad tai yra natūralus konservantas (monosacharidas), kuris nekelia cukraus kiekio kraujyje, todėl produktus gali vartoti žmonės, sergantys cukriniu diabetu. Skystą spiruliną rinkai gali pasiūlyti tik pats spirulinos augintojas, nes nuėmus spirulinos derlių yra labai nedaug laiko (iki 6 valandų) kad spirulinos biomasė būtų apdorota. Turinti labai daug baltymų (~65%) biomasė labai greitai pradeda gesti. Dėl šios priežasties rinkoje dominuoja spirulinos milteliai ir tabletės (džiovinta spirulina). Didžiuojamės galėdami vieninteliai rinkoje pasiūlyti unikalią skystos spirulinos produktų liniją BIOACTIVE.

Norint jausti teigiamą spirulinos poveikį kokybišką spiruliną galima vartoti nuolat. Moksliniais tyrimais nėra nustatyta jokia viršutinė riba kada nustoti vartoti spiruliną.

Reikia atkreipti dėmesį, jog nekokybiškoje atvežtinėje spirulinoje (milteliai, tabletės) gali būti labai daug teršalų. Tai yra todėl, jog dažniausiai Kinijoje ar Indijoje spirulina yra auginama atviruose vandens telkiniuose, o pati spirulina yra linkusi kaupti sunkiuosius metalus (nekalbant apie praskrendančių paukščių išmatas ir pan.). Todėl ilgas nekokybiškos spirulinos naudojimas gali turėti organizmui ir neigiamų pasėkmių: sukelti kepenų pažeidimą, vėmimą, silpnumą, greitą širdies plakimą, šoką. 

Svarbu pažymėti, jog Spirulina yra natūralus organizmo valiklis padedantis pašalinti toksinus iš organizmo, todėl apie 1-2% žmonių, pradedančių vartoti pirmą kartą, gali patirti nežymius virškinimo sistemos pokyčius per pirmąsias kelias dienas. Šie pokyčiai visada yra trumpalaikiai, o po kelių dienų šie žmonės grįžta į normalią būseną ir paprastai teigia, kad jaučiasi geriau nei bet kada.

Nerekomenduojama spirulinos naudoti dideliais kiekiais, nes retais atvejais tai gali sukelti pykinimą, vėmimą, viduriavimą, nemigą ar 
galvos skausmą.

Reikia maždaug 1-3 savaičių, kol pastebėsite akivaizdų energijos lygio pasikeitimą, tačiau jau po 4-5 dienų reguliaraus vartojimo pajusite jog keliatės ryte kitaip ir ištvermės dienos metu turite daugiau nei prieš tai.  Rezultatai skiriasi kiekvienam individualiai ir priklauso nuo jūsų būklės. Patarimas vartojantiems spiruliną – gerkite daugiau vandens.

Spirulina, turinti daug maistinių medžiagų, vitaminų ir riebalų bei amino rūgščių, mažina uždegimą, tonizuoja odą ir skatina ląstelių apykaitą, o visa tai prisideda, kad oda atrodytų jaunatviškesnė. Tyrimai rodo, kad spirulinos vartojimas skatina augimą odos fibroblastų ląstelėse – ląstelėse, kurios gamina kolageną. Dėl padidėjusios kolageno gamybos oda tampa stangresnė.

Moksliniai tyrimai patvirtina spirulinos naudą mažinant kūno riebalų kiekį, juosmens apimtį, kūno masės indeksą ir mažinant apetitą.

Spirulina plačiai naudojama plaukų augimui skatinti ir kovojant su plaukų slinkimu bei nuplikimu. Spirulinoje yra amino rūgščių, nepakeičiamų riebalų rūgščių, vitamino A ir beta karotino, kurie puikiai tinka plaukams.

Taip, spirulina yra viena iš tų maistinių medžiagų, kurios padeda kepenų veiklai. Spirulinoje gausu antioksidantų, kurie taip pat padeda kepenims detoksikuotis. Spirulinoje yra daug elementų, reikalingų sveikai imuninės ir nervų sistemos funkcionavimui.

Ne. Chlorella ir spirulina yra skirtingos dumblių rūšys, tačiau jie abu yra papildai.

Nors spirulina turi daugumą organizmui reikalingų amino rūgščių, kai kurių iš jų jam nepakanka. Stenkitės valgyti subalansuotą maistą, kad visiškai patenkintumėte baltymų poreikius. Literatūroje rašoma jog spirulinoje esantis B12 vitaminas yra kitokios formos, nei paprastai organizmas pasisavina, tačiau auginant spiruliną Lietuvoje, spirulinos augimo terpė yra praturtinama mikroelementu kobaltu, ko pasekoje, B12 vitaminas tampa lengvai pasisavinamu.

Spirulinoje kolageno nėra. Tačiau tai nesumažina jos maistinės vertės. Spirulina yra supermaistas, kuriame gausu vitamino A, vitamino K, geležies ir kitų fitonutrientų.

Žmonės, sergantys paveldimomis medžiagų apykaitos ligomis: fenilketonurija, kuriai būdingas aminorūgšties fenilalanino kaupimasis organizme ir homocistinurija, kada organizme ne visiškai išskaidoma aminorūgštis metioninas, turėtų vengti vartoti spiruliną. Spirulinoje gausu visų aminorūgščių, įskaitant fenilalaniną ir metioniną.