Spirulinos nauda plaukams

Spirulinos nauda plaukams

Spirulinos nauda plaukams

Jei ieškote natūralaus būdo kaip pagerinti savo plaukų sveikatingumą, turėtume nepamiršti spirulinos ir jos produktų. Spirulina yra melsvadumblių rūšis, auganti gėlame arba sūriame vandenyje. Joje gausu maistinių medžiagų, antioksidantų ir priešuždegiminių junginių, kurie tiesiogiai yra naudingi jūsų plaukams.

Spirulina Platensis poveikis plaukams:

 

  • Skatina plaukų augimą: Spirulina yra sudaryta iš 70% baltymų, kurie yra būtini plaukų augimui. Joje taip pat yra geležies, vario ir B grupės vitaminų, kurie padeda tiekti deguonį ir maistines medžiagas plaukų folikulams. Spirulina taip pat skatina keratino, pagrindinio plaukų baltymo, gamybą ir užkerta kelią plaukų slinkimui.
  • Kovoja su pleiskanomis: Spirulina pasižymi antimikrobinėmis savybėmis, kurios padeda kovoti su pleiskanas sukeliančiu grybeliu. Joje taip pat yra cinko, kuris padeda reguliuoti riebalų gamybą galvos odoje ir neleidžia pleiskanoti.
  • Drėkina galvos odą: Spirulinoje esančios higroskopinės molekulės, pasižymi gebėjimu pritraukti iš aplinkos vandens molekules. Tai padeda sudrėkinti galvos odą ir plaukų sruogas, taip užkertant kelią plaukų išsausėjimui ir jų trapumui.
  • Apsaugo plaukus nuo pažeidimų: Spirulina yra galingas antioksidantas, galintis apsaugoti jūsų plaukų ląsteles nuo oksidacinio streso, kurį sukelia laisvieji radikalai, tarša, UV spinduliai ir kiti aplinkos veiksniai. Oksidacinis stresas gali pažeisti jūsų plaukų struktūrą, plaukai pradeda lūžinėti, pilkėti, atsiranda plaukų senėjimo požymių.
  • Pagerina plaukų elastingumą: Spirulina padeda pagerinti plaukų elastingumą, sustiprindama ryšius tarp plaukų skaidulų. Tai daro plaukus atsparesnius, mažiau linkusius trūkinėti ar skilinėti.
  • Maitina plaukų folikulus: Spirulina maitina plaukų folikulus nepakeičiamomis riebalų rūgštimis, vitaminais, mineralais ir antioksidantais. Tai padeda pagerinti plaukų folikulų, atsakingų už naujų plaukų ląstelių gamybą, funkcionalumą.

Kaip naudoti spiruliną plaukams sustiprinti?

Yra įvairių būdų, kaip galite naudoti spiruliną plaukų būklei pagerinti ar juos sustiprinti. Paprasčiausias būdas vartoti kaip maisto papildą kapsulių, tablečių arba skystos spirulinos pavidalu, kad padidintumėte maistinių medžiagų ir antioksidantų suvartojimą. Taip pat galite naudoti kaip kaukę ar skalavimo priemonę, tada visi spirulinos privalumai pateks tiesiai į galvos odą ir plaukus.

Štai keletas patarimų, kaip naudoti spiruliną plaukams:

 

  • Kaip maisto papildas: Jūs galite vartoti spiruliną kaip maisto papildą. Rekomenduojama dozė paprastai yra nuo 0,5 iki 1 g per parą. Geriausia yra skysta spirulina, nes jos efektyvumas yra iki 10 kartų didesnis, lyginant su tabletėmis, kapsulėmis ar milteliais. Nemėgstantiems spirulinos skonio,  ją galite sumaišyti su stalo ar mineraliniu vandeniu, sultimis, kokteiliais ar jogurtu, ir tai užtikrins paprastesnį bei lengvesnį vartojimą.
  • Kaip kaukė: Spirulinos kaukę galite pasidaryti sumaišę skystą spiruliną ar spirulinos miltelius su vandeniu arba kitais ingredientais, tokiais kaip medus, jogurtas, kokosų aliejus arba įprastu kondicionieriumi. Užtepkite kaukę ant galvos odos ir plaukų ir palikite 15-30 minučių, tada nuplaukite šiltu vandeniu. Tai galite padaryti vieną ar du kartus per savaitę, kad pastoviai drėkintumėte, maitintumėte plaukus.
  • Kaip skalavimo priemonė: Skalavimo priemonę su spirulina galite pasidaryti sumaišę skystą spiruliną ar spirulinos miltelius su vandeniu arba žolelių arbata. Po plovimo šampūnu ir kondicionavimo, užpilkite skalavimo priemonę ir įmasažuokite į galvos odą bei plaukus. Palikite 5-10 minučių, o po to nuplaukite vėsiu vandeniu. Tai galite daryti vieną ar du kartus per savaitę.

Dažnai užduodami klausimai

Štai keletas dažniausiai užduodamų klausimų kaip spiruliną veikia plaukus:

 

  • Ar spirulina skatina plaukų augimą? Taip, spirulina itin skatina plaukų augimą, nes ji suteikia baltymų, geležies, vario ir B grupės vitaminų, būtinų plaukų augimui. Ji taip pat skatina keratino gamybą ir užkerta kelią plaukų slinkimui.
  • Kiek laiko užtrunka, kol spirulina suveikia? Spirulinos naudojimo plaukams rezultatai gali skirtis priklausomai nuo individualios plaukų būklės, tipo ir poreikių. Tačiau po kelių savaičių nuolatinio spirulinos naudojimo galima pastebėti tam tikrus plaukų būklės ir išvaizdos pagerėjimus.
  • Ar spirulina gali turėti šalutinį poveikį plaukams? Spirulina paprastai yra saugi ir itin gerai toleruojama. Tačiau kai kurie žmonės gali patirti alergines reakcijas arba jautrumą spirulinai ar jos sudedamosioms dalims. Jei turite kokių nors alergijų ar sveikatos sutrikimų, prieš naudodami spiruliną plaukams pasitarkite su gydytoju. Be to, prieš tepdami bet kokį spirulinos produktą ant galvos odos ar plaukų, atlikite pleistro testą, kad patikrintumėte, ar nėra nepageidaujamų reakcijų.

Spirulina yra natūralus ir veiksmingas produktas, padėsiantis sustiprinti jūsų plaukų sveikatą ir grožį. Išbandykite šiandien ir pamatysite skirtumą patys!

Šviežia skysta spirulina - unikalus produktas

Greta  sausos spirulinos produktų ar spirulinos meduje yra sukurti nauji unikalūs skystos spirulinos produktai, kurie sudaro naują BIOACTIVE produktų liniją. Tai natūralūs, šviežios Spirulina platensis biomasės produktai, kuriuose yra maksimaliai išsaugomos visos  maistinės medžiagos.

Lietuvoje užauginta spirulina pasižymi itin akštais kokybiniais ir sudėties rodikliais. Melsvadumblio Spirulina platensis ląstelių sienelėse nėra celiuliozės, tai sąlygoja labai gerą dumblio biomasės pasisavinimą (iki 98 procentų). Spirulina ne tik yra turtingas vitaminų ir mikroelementų šaltinis, bet dar ir padidina pastarųjų pasisavinimą, veikia kaip atskirų medžiagų pasisavinimo katalizatorius, prebiotikas.

VITAMINAI

mg/kg

Vitaminas A

35000 TV

Vitaminas В1

1,5

Vitaminas B2

17

Vitaminas B5

11

Vitaminas В6

22

Vitaminas В12

1,6

Vitaminas Е

190

Folinė rūgštis

15,5

Vitaminas PP

118

Biotinas (H)

2,5

RIEBIOSIOS RŪGŠTYS

mg/kg

Miristo rūgštis

600

Palmitino rūgštis

1650

Palmitoleino rūgštis

1490

Heptadekano rūgštis

120

Linoleno rūgštis

10920

Stearino rūgštis

353

Gama–linolinė rūgštis

8750

Beta–linolinė rūgštis

1600

Oleino rūgštis

2500

AMINO RŪGŠTYS

% nuo bendro baltymų kiekio

Izoleucinas

5,6

Leucinas

8,7

Lizinas

5,1

Metioninas

2,6

Fenilalaninas

4,5

Treoninas

5,4

Triptofanas

1,5

Valinas

7,5

Alaninas

7,3

Argininas

6,5

Asparto rūgštis

9,1

Cistinas

1,0

Glutamo rūgštis

12,6

Glicinas

4,8

Histidinas

1,5

Prolinas

4,3

Serinas

5,2

Tirozinas

4,6

MINERALINĖS MEDŽIAGOS

mg/kg

Kalcis

1180

Fosforas

8280

Geležis

528

Natris

344

Chloras

4200

Magnis

1663

Cinkas

3

Kalis

14353

Varis

5

Jodas

3

Selenas

12

RODIKLIAI

%

Baltymai

64,8

Angliavandeniai

17,8

Riebalai

4,5

Mineralinės medžiagos

4,2

Ląsteliena

1,6

PIGMENTAI

%

Fikocianinas

apie 17

Chlorofilas

1,15

Karotinoidai

0,5

Beta karotenas

0,2

Zeaksantinas

0,1

Superoksido dismutazė (SOD)

53100 TV