Spirulinos nauda odai

Spirulinos nauda odai

Spirulinos nauda odai

Spirulina yra melsvadumblių rūšis, jau šimtmečius naudojama kaip maisto šaltinis. Spirulinoje gausu baltymų, antioksidantų, vitaminų, mineralų ir nepakeičiamų riebalų rūgščių, kurios yra itin naudingos žmogaus sveikatai. Vienas iš labiausiai pastebimų spirulinos privalumų yra jos poveikis odai.

Spirulina padeda puoselėti natūralų odos grožį:

 

  • Skatina kolageno gamybą. Kolagenas yra pagrindinis struktūrinis baltymas, suteikiantis odai elastingumo ir stangrumo. Spirulinoje yra aminorūgščių, būtinų kolageno sintezei, tokių kaip glicinas, prolinas ir hidroksiprolinas. Padidindama kolageno kiekį, spirulina padeda sumažinti raukšles, odos suglebimą, greitina žaizdų gijimą; skatina ląstelių atsinaujinimą.
  • Kovoja prieš uždegimus. Uždegimas yra dažna odos problemų, tokių kaip spuogai, egzema, psoriazė ir rožinė, priežastis. Spirulina turi priešuždegiminių savybių, kurios padeda nuraminti ir gydyti sudirgusią odą. Spirulinoje taip pat yra fikocianino, turintį stiprų priešuždegiminį bei antioksidacinį poveikį.
  • Apsaugo nuo oksidacinio streso. Oksidacinį stresą dažniausiai sukelia laisvieji radikalai, kurie pažeidžia odos ląsteles. Oksidacinis stresas pagreitina odos senėjimą ir padidina odos vėžio riziką. Spirulina padeda apsaugoti odą nuo oksidacinio streso, pašalindama laisvuosius radikalus ir sustiprindama jūsų natūralią antioksidacinę apsaugą.
  • Drėkina ir maitina odą. Spirulinoje gausu vitaminų A, B, C, E ir K, taip pat geležies, cinko, magnio seleno, kurie yra gyvybiškai svarbūs sveikos odos komponentai.
  • Detoksikuoja odą. Spirulina pasižymi detoksikuojančiu poveikiu, absorbuoja organizme esančius toksinus ir sunkiuosius metalus bei pašalina juos iš organizmo. Spirulina padeda sureguliuoti pH lygį bei reguliuoti riebalų gamybą, kas užkerta kelią spuogų bei riebios odos susidarymui.

Kaip naudoti spiruliną?

Yra įvairių būdų, kaip galite naudoti spiruliną puoselėjant savo odą, pavyzdžiui:

 

  • Spirulinos papildų vartojimas. Spiruliną galima rasti kapsulių, tablečių, miltelių ar skysčių pavidalu. Svarbu žinoti, jog spirulinos efektyvumas išryškėja, kada spirulinos biomasėje melynojo pigmento fikocianino kiekis yra ne mažesnis nei 12%. Deja, daugelis gamintojų savo etiketėse fikocianino kiekio net nenurodo (ko gero todėl, kad jis yra niekingai mažas). Ir dar – skysta spirulinos forma yra iki 10 kartų efektyvesnė lyginant su kitomis spirulinos formomis.
  • Spirulinos įtraukimas į mitybą. Spiruliną  galima vartoti kaip maistą, įdedant jos į kokteilius, sultis, salotas, sriubas ar kitus patiekalus. Tik būtina žinoti, jog spirulina negali būti dedama į maistą, kurių temperatūra viršija 40 laipsnių.
  • Spirulinos tepimas lokaliai. Spirulinos galite rasti kremuose, losjonuose, serumuose, kaukėse ar kituose odos priežiūros produktuose, kuriuos galite tepti tiesiai ant odos. Taip pat galite pasidaryti savo spirulinos kaukę, sumaišę spirulinos miltelius su vandeniu arba medumi (žinoma jeigu esate nealergiškas medui). Pasigamintą kaukę tepkite ant odos ar veido ir laikykite 10-15 minučių, o vėliau nuplaukite.

Spirulinos kokybė

Natūraliai gamtoje, melsvadumblis Spirulina platensis gali augti bet kur, kur tik yra bent minimalios augimo sąlygos. Tačiau fikobiliproteino – mėlynojo pigmento fikocianino (spirulinos kokybės markerio) kiekis biomasėje yra labai mažas, vos 1-2%. UAB Florovitas gali pasiūlyti itin aukštos kokybės spirulinos produktus, su labai dideliu (iki 17-20%) fikocianino kiekiu.

Šviežia skysta spirulina - unikalus produktas

Greta  sausos spirulinos produktų ar spirulinos meduje yra sukurti nauji unikalūs skystos spirulinos produktai, kurie sudaro naują BIOACTIVE produktų liniją. Tai natūralūs, šviežios Spirulina platensis biomasės produktai, kuriuose yra maksimaliai išsaugomos visos  maistinės medžiagos.

Lietuvoje užauginta spirulina pasižymi itin akštais kokybiniais ir sudėties rodikliais. Melsvadumblio Spirulina platensis ląstelių sienelėse nėra celiuliozės, tai sąlygoja labai gerą dumblio biomasės pasisavinimą (iki 98 procentų). Spirulina ne tik yra turtingas vitaminų ir mikroelementų šaltinis, bet dar ir padidina pastarųjų pasisavinimą, veikia kaip atskirų medžiagų pasisavinimo katalizatorius, prebiotikas.

VITAMINAI

mg/kg

Vitaminas A

35000 TV

Vitaminas В1

1,5

Vitaminas B2

17

Vitaminas B5

11

Vitaminas В6

22

Vitaminas В12

1,6

Vitaminas Е

190

Folinė rūgštis

15,5

Vitaminas PP

118

Biotinas (H)

2,5

RIEBIOSIOS RŪGŠTYS

mg/kg

Miristo rūgštis

600

Palmitino rūgštis

1650

Palmitoleino rūgštis

1490

Heptadekano rūgštis

120

Linoleno rūgštis

10920

Stearino rūgštis

353

Gama–linolinė rūgštis

8750

Beta–linolinė rūgštis

1600

Oleino rūgštis

2500

AMINO RŪGŠTYS

% nuo bendro baltymų kiekio

Izoleucinas

5,6

Leucinas

8,7

Lizinas

5,1

Metioninas

2,6

Fenilalaninas

4,5

Treoninas

5,4

Triptofanas

1,5

Valinas

7,5

Alaninas

7,3

Argininas

6,5

Asparto rūgštis

9,1

Cistinas

1,0

Glutamo rūgštis

12,6

Glicinas

4,8

Histidinas

1,5

Prolinas

4,3

Serinas

5,2

Tirozinas

4,6

MINERALINĖS MEDŽIAGOS

mg/kg

Kalcis

1180

Fosforas

8280

Geležis

528

Natris

344

Chloras

4200

Magnis

1663

Cinkas

3

Kalis

14353

Varis

5

Jodas

3

Selenas

12

RODIKLIAI

%

Baltymai

64,8

Angliavandeniai

17,8

Riebalai

4,5

Mineralinės medžiagos

4,2

Ląsteliena

1,6

PIGMENTAI

%

Fikocianinas

apie 17

Chlorofilas

1,15

Karotinoidai

0,5

Beta karotenas

0,2

Zeaksantinas

0,1

Superoksido dismutazė (SOD)

53100 TV